13 styczeń 2024 Dział: Biblioteka online Napisane przez  Elżbieta Łomozik

Razem można zdobywać szczyty!

We wtorek 5 grudnia br. członkowie szkolnego koła wolontariatu oraz uczniowie klas 1d oraz 2d uczestniczyli w spotkaniu z Panią Kaliną Sobczyk, rzeczniczką prasową i wolontariuszką Fundacji Szerpowie Nadziei zorganizowanym z okazji Dnia Wolontariusza przez Filię Osiedlową Gminnej Biblioteki Publicznej w Pawłowicach.

Dzięki współpracy harcerzy z ZHP i wsparciu miłośników gór ludzie w różnym wielu z różnego typu niepełnosprawnościami mogą spełniać marzenie o zdobywaniu gór, poznać ich piękno i magię. Prelegentka zapoznała uczniów z historią projektu, kolejnymi etapami realizacji wspólnej wyprawy, przedstawiła szczyty, na które udało się wejść. Zwróciła uwagę na to, jak wiele korzyści przynosi ten projekt wszystkim jego uczestnikom. Osobom niepełnosprawnym pozwala spełniać marzenia, pokonywać bariery, pełnosprawnych uwrażliwia na potrzeby ludzi z różnego typu ograniczeniami, uczy empatii, właściwej komunikacji, pozwala nawiązać nowe znajomości, przyjaźnie. Dowodzi, że wspólnie można robić to, co wydaje się nieosiągalne.

Ostatnio zmieniany sobota, 13 styczeń 2024 18:10