22 luty 2024 Dział: Aktualności Napisane przez  Małgorzata Rokowska

Lekcje z ZUS

W naszej szkole po raz kolejny gościliśmy przedstawicielkę oddziału ZUS w Tychach – Panią Mirosławę Piekorz, która wprowadziła uczniów klas 3cn i 3 dn w świat ubezpieczeń społecznych.

Nasz gość przybliżył młodzieży wizerunek instytucji, jaką jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Na ciekawych przykładach uczniowie mieli okazję przekonać się, jak ważnym ogniwem jest ZUS w polskim systemie ubezpieczeń społecznych.

Spotkaniem z pracownikiem ZUS ww. klasy rozpoczęły realizację kolejnej edycji programu „Lekcje z ZUS”. Projekt obejmuje cykl czterech lekcji, podczas których uczniowie poznają zasady funkcjonowania polskiego systemu ubezpieczeń społecznych oraz systemu emerytalnego, rodzaje ubezpieczeń i związane z nimi świadczenia, prawa i obowiązki ubezpieczonych oraz osób prowadzących działalność gospodarczą.

Warto wspomnieć, że jak co roku uczestnicy projektu otrzymali świetnie opracowane materiały edukacyjne, które zostaną wykorzystanie na zajęciach w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.

Ostatnio zmieniany czwartek, 22 luty 2024 19:42