06 kwiecień 2024 Dział: Aktualności Napisane przez  Joanna Nawara

Młode pokolenie otwarte na nauczanie Jana Pawła II

4 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach odbyła się kolejna edycja Dnia Papieskiego pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pawłowice pana Franciszka Dziendziela.

Zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęło aż 78 uczniów z okolicznych szkół podstawowych, co niezmiernie cieszy i dowodzi, że nauczanie św. Jana Pawła II , pomimo 19 lat od Jego śmierci, jest stale inspirujące i motywujące dla młodzieży.

Uczestnicy uzdolnieni artystycznie prezentowali wiersze i piosenki do tekstów Karola Wojtyły, zaś znawcy życia i twórczości papieża Polaka rozwiązywali test dotyczący Jego życia i twórczości.

Podczas uroczystego zakończenia konkursu pan Franciszek Dziendziel, wójt gminy Pawłowice wręczył nagrody zwycięzcom oraz podziękował nauczycielom za zaangażowanie i trud włożony w organizację i przygotowanie młodzieży.

Laureatami konkursu recytatorsko-wokalnego zostali:

• I miejsce - Michalina Kuc (SP nr 2 Pawłowice),
  • II miejsce - Marcelina Szostek (Zespół Szolno-Przedszkolny w Rudziczce),
  • III miejsce - Zespół wokalno-instrumentalny z Kryr.

Najlepszymi w konkursie wiedzy o życiu i twórczości Jana Pawła II okazali się być:

• I miejsce - Paweł Krymiec (Szkoła Podstawowa w Warszowicach),
  • II miejsce - Michał Sajdok (Szkoła Podstawowa w Pielgrzymowicach),
  • III miejsce - Natalia Brandys (Szkoła Podstawowa nr 1 w Pawłowicach).

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy znów za rok!

Ostatnio zmieniany sobota, 06 kwiecień 2024 08:43