VIII Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II

Dnia 26 kwietnia 2018 r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli...


Czytaj więcej...
1
Zapowiedzi wydarzeń

Podręczniki 2018/2019

Facebook

Bajki, które leczą... czyli słów kilka o bajkoterapii

W piątek, 16 marca, w ramach podpisanej współpracy ZSO w Pawłowicach z WEiNoE Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, młodzi humaniści z klas I i III LO wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez polonistkę i terapeutkę, dr Urszulę Klajmon-Lech.

Już na wstępie uczniowie dowiedzieli się, jak ważną rolę w życiu zarówno dzieci, jak i dorosłych, pełni bajkoterapia. Bajka, gatunek znany z literatury, korzystnie wpływa na rozwój, motywuje, pomaga w sytuacjach kryzysowych, stymuluje do działania.

Poprzez szereg ciekawych ćwiczeń nasi uczniowie przekonali się, że tworzenie bajek terapeutycznych nie wymaga szczególnych zdolności literackich i nie jest wcale trudne! Za pomocą prostej i komunikatywnej formy można tworzyć rozmaite historie, wykorzystując do tego określoną konstrukcję.

W trakcie warsztatów uczestnicy sami też tworzyli krótkie bajki terapeutyczne, a czytanie ich niejednokrotnie wywoływało uśmiech na twarzy prowadzącej, która chwaliła kreatywność i bogata wyobraźnię naszych licealistów.

W czasie wizyty na UŚ w Cieszynie uczniowie zostali też zapoznani z bogatą ofertę edukacyjną na nowy rok akademicki.

Strefa Video

Film o szkole 2018

Dzień Otwarty ZSO 2018

Nasze praktyki w JBG-2

Dziennik elektroniczny

Konkurs fotograficzny

Stypendyści Premiera

Biblioteka szkolna

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. - więcej...