Międzynarodowa wymiana młodzieży

W dniach 16-23 czerwca dziewięcioro uczniów ZSO brało udział...


Czytaj więcej...

VIII edycja konkursu MATNIA za nami…

„- Jaka jest wysokość katedry w Lincoln? - zapytał...


Czytaj więcej...

Obóz klas mundurowych w Żywcu Moszczanicy 9-11 maja 2018

Są ludzie, którzy nie cierpią nudy i uwielbiają wysiłek...


Czytaj więcej...

III Konkurs Wiedzy Logistycznej o Puchar Prezesa JAS-FBG S.A.

20 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących im....


Czytaj więcej...

Wyjazd na mecz Polska - Korea Południowa

W marcu uczniowie naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej nr...


Czytaj więcej...

VIII Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II

Dnia 26 kwietnia 2018 r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli...


Czytaj więcej...

Pielgrzymka klas maturalnych…

Dnia 23 kwietnia 2018 r. odbyła się pielgrzymka klas...


Czytaj więcej...

XIX i XX akcja krwiodawstwa – czyli kosmiczny wynik oraz jubileusz!

W roku szkolnym odbyły się dwie historyczne akcje krwiodawstwa....


Czytaj więcej...

Wielki sukces Weroniki Rajwy!

Piątek, 13 kwietnia był szczęśliwym dniem dla Weroniki Rajwy,...


Czytaj więcej...

Z angielskim za pan brat - jeden z pomysłów na wolontariat w naszej szkole

Jest to projekt, który realizujemy wspólnie ze Szkołą Podstawową...


Czytaj więcej...

Co słychać w projekcie „Kariera i Kompetencje”? Warto przeczytać

W związku z projektem:„Kariera i Kompetencje – zwiększenie dopasowania...


Czytaj więcej...

Nowoczesna pracownia logistyczna w naszej szkole!

W ramach projektu „Kariera i Kompetencje - zwiększenie dopasowania...


Czytaj więcej...

Ogromny sukces naszych górników

15 marca br. uczniowie klasy IVAT Paweł MAŁEK i...


Czytaj więcej...
123456789101112131415

Podręczniki 2018/2019

Facebook

Samorząd Uczniowski

Z angielskim za pan brat - jeden z pomysłów na wolontariat w naszej szkole

Jest to projekt, który realizujemy wspólnie ze Szkołą Podstawową Specjalną nr 23 im. ks. Józefa Tischnera w Jastrzębiu-Zdroju. Współpraca ta polega na realizowaniu zajęć z języka angielskiego. Od kilku miesięcy regularnie jeździmy do zaprzyjaźnionej jastrzębskiej szkoły, gdzie uczymy angielskiego młodsze dzieci. Z kolei starsi uczniowie z SPS 23 przyjeżdżają na zajęcia do naszego liceum.

Staramy się przygotowywać ciekawe pomoce dydaktyczne aby zachęcić młodszych kolegów do poznawania języka angielskiego. Dzieci są zawsze bardzo zaangażowane i cieszą się na kolejne spotkanie – zresztą tak jak i my!

A co o wolontariacie mówią sami wolontariusze?

„Zajęcia dają mi wiele radości, ponieważ czas spędzony z dzieciakami jest również nauką dla mnie, mogę zdobyć doświadczenie w pracy z dziećmi. Dzieci zawsze się cieszą jak przyjeżdżamy dlatego jeżdżę tam z wielką chęcią, daje mi to dużą satysfakcję, bo tak naprawdę nie wysilając się mogę zrobić dla kogoś coś dobrego.”

„Wolontariat jest dla mnie możliwością sprawienia aby na twarzach innych pojawił się uśmiech. Pokazuje mi, że nawet coś niewielkiego może sprawić radość. Sprawia, że robię coś pożytecznego. Daje mi satysfakcję z własnych działań. Pozwala na wykorzystanie mojej wiedzy i umiejętności. Czerpię wielką przyjemność z kontaktu z dziećmi.

„Wolontariat zawsze przebiega w miłej atmosferze. Przygotowanie każdej lekcji było małym wyzwaniem a prowadzenie zajęć było naprawdę satysfakcjonujące. Ucząc młodszych kolegów angielskiego sami nie raz dowiedzieliśmy się czegoś ciekawego. Jest to także dla nas sprawdzian tego, czego nauczyliśmy się przez kilka lat nauki języka angielskiego.”

Zapraszamy do współpracy!

p. Elżbieta Łomozik i wolontariusze z klasy 2A

Strefa Video

Film o szkole 2018

Dzień Otwarty ZSO 2018

Nasze praktyki w JBG-2

Dziennik elektroniczny

Konkurs fotograficzny

Stypendyści Premiera

Wymiana Erasmus+

Kariera i kompetencje

Biblioteka szkolna

Sukcesy uczniów

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...