Podręczniki 2018/2019

Szlachetna Paczka

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z  innymi.” św. Jan Paweł II

Na przełomie listopada i grudnia nasza szkoła po raz trzeci włączyła się w akcję charytatywną pt. Szlachetna Paczka. Uczestniczyli w niej uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II. Zbiórka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkie potrzeby rodzin zostały zaspokojone, zarówno te niezbędne, jak i dodatkowe, które jeszcze bardziej wspomogły p. Irenę, p. Elżbietę oraz p. Henryka. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy okazali wielkie serce i zrozumienie. Poniżej załączamy relację z wręczenia prezentów dla naszych rodzin.

Czytaj więcej...

Zapalmy płomyk Nadziei… 2017

01 listopada po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kweście cmentarnej na rzecz Żorskiego hospicjum. W tym roku uczniowie kwestowali na cmentarzu przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz przy cmentarzu komunalnym przy ul. Pszczyńskiej.

Czytaj więcej...

Pola nadziei 2017

„Cierpienie jest w świecie po to, ażeby wyzwalało miłość.” (Jan Paweł II, Audiencja generalna, 15.11.1978)

Dnia 30 października 2017 roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Pola Nadziei”, które odbyły się tym razem w Warszowicach. Nasze spotkanie składało się z dwóch części: w pierwszej odbyło się posadzenie przez gości oraz uczniów żonkili. Był to symboliczny akt solidarności z podopiecznymi Hospicjum. Żonkil jest symbolem nadziei w walce z chorobą. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność naszego życia.

Czytaj więcej...

Tydzień łasucha pomagamy Divine, adoptowanej dziewczynie z Afryki

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.
Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.”
/Jan Paweł II/

W kwietniu 2017 roku po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna pt. Tydzień Łasucha. W akcję zaangażowało się dziewięć klas. Uczniowie przygotowali w domu lub na stołówce szkolnej wiele różnorakich potraw takich jak: ciasta, sałatki owocowe, kanapki, naleśniki, napoje, babeczki, i chyba cieszące się największą popularnością sandwicze, które były sprzedawane na wcześniejsze specjalne zamówienie, gdyż rozchodziły się jak „świeże bułeczki”.

Czytaj więcej...

Z wizytą w Hospicjum

26 kwietnia udaliśmy się z wizytą do Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Najpierw wysłuchaliśmy Pani Wioletty Kurzydem, która opowiadała nam o idei wolontariatu i opiece hospicyjnej. Przy okazji zawieźliśmy tabliczki czekolady dla podopiecznych, a także kilka worków nakrętek, które zbieraliśmy przez cały rok szkolny. Kiedy otrzymaliśmy dawkę rzetelnej wiedzy na temat wolontariatu, udaliśmy się do prac porządkowych. Dziewczyny pracowały w budynku, a chłopcy w pięknym ogrodzie. Cieszymy się, że mogliśmy w jakimś stopniu pomóc pracownikom i podopiecznym Hospicjum.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Góra Grosza
  2. Szlachetna Paczka

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...