Podręczniki 2018/2019

Facebook

Nocne spotkania z nauką

Trzynasta edycja Nocy Naukowców na Politechnice Śląskiej już za nami. W sobotę, 13 października grupa licealistów z ZSO wraz z ósmoklasistami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowicach wzięła udział w spektakularnych pokazach i wykładach organizowanych w ramach „13 Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej” w Gliwicach.

Uczniowie podczas kilkugodzinnego pobytu na wyższej uczelni mieli możliwość uczestniczenia w wykładzie dotyczącym konwersji energii, podczas którego mogli uzyskać odpowiedź na wiele nurtujących ich pytań, np. jaką przyszłość mają silniki wodorowe, jak produkować wodór i go spalać. Następnie uczestnicy wycieczki wzięli udział w pokazie, który miał miejsce w Laboratorium Cieplnych Procesów Wysokotemperaturowych i dotyczył nowoczesnych metod mrożenia żywności. Jak się okazuje, jedną z najbardziej innowacyjnych metod mrożenia jest hydrofluidyzacja uderzeniowa. Uczniowie, zwiedzając kolejne wydziały Politechniki Śląskiej w Gliwicach, dowiedzieli się, dlaczego meduza świeci, jak wytworzyć światło bez użycia elektryczności, kto może zostać operatorem drona, zobaczyli też bolid i motocykl elektryczny. Młodzież z Pawłowic aktywnie uczestniczyła w eksperymentach związanych z prądem elektrycznym i elektrostatyką.

Wszystkich zainteresowanych eksperymentowaniem zapraszamy za rok do wzięcia udziału w kolejnej edycji Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej.

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...