Podręczniki 2018/2019

Facebook

Naukowy Dzień Dziecka

Jaki kształt ma kropla? Czy pieprz może być magiczny? Czy ciecze różnią się gęstością?  Skąd w mleku kolorowe wiry? Czy wywar z czerwonej kapusty to wskaźnik? Jak warzywa mogą być przydatne w laboratorium? Skąd się bierze prąd? Dlaczego palący się magnez świeci?

Czytaj więcej...

Starsza siostra, starszy brat dla przedszkolaka

Od kilku lat nasza szkoła współpracuje z Publicznym Przedszkolem nr 1 w Pawłowicach. W ramach tej współpracy Samorząd Uczniowski prowadził po raz drugi akcję „Uciesz przedszkolaka”, podczas której zbierano zabawki i artykuły szkolne dla przedszkolaków.

Czytaj więcej...

Pływające jajko, grające butelki, czyli II Naukowy Dzień Dziecka z chemią i fizyką

Druga edycja Naukowego Dnia Dziecka już za nami. W czwartkowy poranek tj. 5.06.2014 r. zaproszeni uczniowie z klas piątych i szóstych szkół podstawowych z gminy Pawłowice zgromadzili się licznie w naszej szkole. Dla uczniów przygotowano warsztaty fizyko-chemiczne.

Czytaj więcej...

I Naukowy Dzień Dziecka za nami!

Dlaczego jajko skacze? Czy pieprz może być magiczny? Czy ciecze się mieszają? Dlaczego cebula nie pozwala się obrać, a cytryna zjeść? Czy kwaśny smak owoców można rozpoznać tylko w czasie ich jedzenia? Jak warzywa mogą być przydatne w laboratorium? Dlaczego ukąszenie mrówki tak bardzo piecze? Dlaczego palący się magnez świeci?

Czytaj więcej...

Kopciuszek dla przedszkolaków w wykonaniu naszych uczniów

30 kwietnia uczniowie ZSO Pawłowice wystawili adaptację „Kopciuszka”. Przedstawienie było zorganizowane w oparciu o akcje światowego dnia książki, która była obchodzona 23 kwietnia oraz o akcję naszej szkoły „Poczytaj Mi Przyjacielu”. Tego typu przedstawienie było już wystawione po raz drugi przez uczniów ZSO. W ubiegłym roku był to „Czerwony Kapturek” a tym razem przyszedł czas na „Kopciuszka”.

Czytaj więcej...

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...