Językowe potyczki po raz piąty!

7 lutego 2017r. odbyła się w naszej szkole V edycja Międzygimnazjalnego Festiwalu Języków Obcych pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pawłowice. Jak co roku, był to niezwykle ciekawy dzień, podczas którego wiele się działo. Po raz piąty w Zespole Szkół Ogólnokształcących miał miejsce konkurs z języka angielskiego oraz niemieckiego dla gimnazjalistów, natomiast po raz trzeci z języka francuskiego.

Na początku wszyscy uczestnicy przystąpili do pisemnego testu zamkniętego, w którym musieli wykazać się wiedzą z zakresu gramatyki, słownictwa, kultury, historii i geografii krajów anglo, niemiecko oraz francuskojęzycznych. Etap pierwszy miał na celu wyłonić najlepsze osoby do kolejnego konkursu na podstawie teleturnieju telewizyjnego „Jeden z dziesięciu.” Walka była zacięta, jednak poziom trudności niektórych pytań wykluczał poszczególnych uczestników z gry. Uczniowie zajmujący miejsca od 10. do 4. zostali wyróżnieni ciekawymi upominkami, natomiast trzech najlepszych współzawodników otrzymało atrakcyjne nagrody w postaci bonów pieniężnych do wykorzystania w sklepach sieci Empik, jak również kursy językowe w szkole Pascal Connect.

Laureaci konkursu z języka angielskiego to:

• I miejsce - Maria Miler, Gimnazjum nr 1 w Pawłowicach,
  • II miejsce - Jacek Czyż, Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach,
  • III miejsce - Roksana Pałczyńska, gimnazjum nr 10 Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju.

Laureaci konkursu z języka niemieckiego to:

• I miejsce - Paulina Stoszko, gimnazjum nr 10 Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju,
  • II miejsce – Katarzyna Piwko, Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach,
  • III miejsce – Nicola Wojtas, Gimnazjum nr 2 w Pawłowicach.

Laureaci konkursu z języka francuskiego to:

• I miejsce - Anna Skorupka, Gimnazjum nr 5 w Studzionce,
  • II miejsce - Emilia Kolarczyk, Gimnazjum nr 5 w Studzionce,
  • III miejsce - Natalia Serafinowicz, Gimnazjum nr 1 w Pawłowicach.

Warto też wspomnieć, iż podczas imprezy wszyscy uczestnicy Festiwalu brali udział w warsztatach językowych prowadzonych przez naszego gościa specjalnego, pochodzącego z Irlandii Jamesa McCarthy, lektora w szkole językowej Pascal Connect. Wykład w języku niemieckim wygłosił pan Tomasz Czekała ze Związku Mniejszości Niemieckiej, natomiast prelekcję w języku francuskim poprowadził Matthieu Duhmerelle.

Całość wydarzenia uświetnił także występ artystyczny uczniów ZSO, którzy zaprezentowali kilka piosenek w języku angielskim. Kolejna edycja Międzygimnazjalnego Festiwalu Języków Obcych już za rok!