V Konkurs Papieski dla gimnazjalistów

We wtorek, 4. kwietnia 2017 r. Zespół Szkół Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Pawłowicach po raz piąty powitał w swych progach gimnazjalistów, gotowych się zmierzyć w Międzygimnazjalnym Konkursie Papieskim pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pawłowice. Uczniów, reprezentujących sześć szkół z pięciu miejscowości (Kryr, Pawłowic, Pielgrzymowic, Radostowic i Żor), powitała pani wicedyrektor Izabela Daniluk, życząc wszystkim jak najlepszych wyników i dobrej zabawy. Jak co roku gimnazjaliści mogli popisać się umiejętnością recytacji tekstów poetyckich, napisanych przez Karola Wojtyłę lub mu poświęconych, oraz znajomością biografii i twórczości św. Jana Pawła II.

Po zmaganiach konkursowych uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o mało znane fakty z dziejów najnowszych, słuchając wykładu pracownika Instytutu Pamięci Narodowej na temat losów Kościoła w Polsce od 1925 po 1989 rok.

By ogłosić nazwiska zwycięzców, przybyli: Sekretarz Gminy pani Joanna Śmieja oraz dyrektor ZSO w Pawłowicach pan Andrzej Wowra, którzy wręczyli laureatom bony upominkowe, ufundowane przez Wójta Gminy Pawłowice pana Franciszka Dziendziela, pod którego honorowym patronatem rozgrywano oba konkursy.

Spośród dwudziestu trzech uczestników, rozwiązujących test wiedzy o patronie ZSO, pierwsze i trzecie miejsce przypadło uczniom Gimnazjum Publicznego w Kryrach: Annie Jandudzie i Maksymilianowi Gałuszce, zaś drugie miejsce zajęła Aleksandra Nocoń z gimnazjum w Radostowicach. Wśród piętnastu utalentowanych recytatorów największą sprawność warsztatową zaprezentowało troje nagrodzonych: Oliwia Cepok (Gimnazjum Publiczne w Radostowicach – 3 m.), Wiktoria Urbaniec (Gimnazjum Publiczne w Kryrach – 2 m.) oraz zdobywczyni pierwszego miejsca - Sylwia Orszulik (Gimnazjum nr 1 im. ks. T. Wuwera w Pawłowicach), która urzekła jury dojrzałą i ekspresywną interpretacją wiersza Karola Wojtyły „Profile Cyrenejczyka”. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!