Podręczniki 2018/2019

Facebook

VII Konkurs Matematyczno-Logiczny „MATNIA”

17 maja 2017 r. odbył się VII Konkurs Matematyczno-Logiczny „MATNIA”, który, jak co roku, objął swoim patronatem Wójt Gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel. Sponsorem nagród rzeczowych – gier rozwijających umiejętności logicznego myślenia - był natomiast GASCONTROL POLSKA Sp. Z o.o.

W tym roku konkursowi przyświecała myśl austriackiego fizyka i filozofa Ernsta Macha: „Potęga matematyki polega na pomijaniu wszystkich myśli zbędnych i cudownej oszczędności operacji myślowych.” Uczestnicy zmagali się między innymi z takimi zadaniami, jak:

Ślimak wspina się po murze. Pierwszego dnia, rano pokonuje 50cm startując od podstawy muru. Po południu, wyczerpany, opuszcza się o 20cm i zasypia. W ten sam sposób postępuje każdego następnego dnia. Mur ma wysokość 3,50 m. W którym dniu tej wspinaczki ślimak osiągnie szczyt muru?

Do rozgrywek przystąpiło 30 uczestników z 10 gimnazjów z gminy Pawłowice i okolic. Jak co roku uczniowie 3 klas przystąpili do czterech etapów: matematycznego, logicznego, ułożeniu Tangramu na czas i zadania na spostrzegawczość. Wszyscy wyśmienicie się bawili i zacięcie walczyli o nagrody. Na zakończenie wszyscy wzięli udział w prezentacji projektu ucznia naszej szkoły Sebastiana Wawrzyczka z klasy 4AT nt. „Matematyka wokół nas”. Po prezentacji nastąpił najbardziej oczekiwany moment: ogłoszenie wyników i wręczenie nagród – zwycięzcy konkursu otrzymali bony do „Empiku” o wartości 100, 70 i 50 zł i gry logiczne, które zostały wręczone przez Wójta Gminy Pawłowice Pana Franciszka Dziendziela i Dyrektora ZSO Pana Andrzeja Wowrę.

W tym roku nagrody powędrowały do uczniów:

  • I miejsce – Magdalena Trzeciok Gimnazjum nr 1 z Pawłowic,
  • II miejsce – Michał Rojczyk Gimnazjum z Mnicha,
  • III miejsce – Nikodem Domański Gimnazjum z Mnicha,
  • IV miejsce – Mikołaj Gimnazjum ze Studzionki,
  • V miejsce – Jakub Malikiewicz Gimnazjum nr 4 z Żor.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnej wiedzy z matematyki, logicznego myślenia oraz sprawności w rozwiązywaniu gier strategicznych.

Zdjęcia: Oficjalna Strona Urzędu Gminy w Pawłowicach

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...