Podręczniki 2018/2019

Facebook

Kolejne spotkanie pasjonatów nauk przyrodniczych za nami…

Dnia 5 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się VIII już Dzień Naukowy Liceum pod honorowym patronatem Wójta Gminy Pawłowice. W czasie tej imprezy wpisanej w tradycję szkoły kolejny raz gościliśmy gimnazjalistów klas III – pasjonatów nauk przyrodniczych.

Dzień Naukowy pod nazwą Ścieżka Młodego Naukowca rozpoczął się wykładem. Podobnie jak w zeszłym roku prelegentem był Pan Sebastian Telega – nauczyciel geografii. Wystąpienie pt. „Kierunek Bałtyk” było relacją z dwóch wypraw po krajach południowo - wschodniej części Morza Bałtyckiego. Poparte było licznymi zdjęciami ukazującymi historię, dorobek kulturowy, walory przyrodnicze oraz ślady polskości na terenie Litwy, Łotwy i Estonii. Dodatkowo przedstawione w ciekawy sposób zabytki i atrakcje turystyczne miejsc między innymi takich jak Wilno, Troki, Kowno, Ryga, Tartu, Tallin i Helsinki oraz wysp Hiuma, Sarema, Muhu i Bornholm zachęcały do odwiedzenia tej mało jeszcze znanej części Europy.

Po interesującym wykładzie młodzież, pracując w zespołach trzyosobowych, zmierzyła się z pytaniami konkursowymi z zakresu chemii, fizyki, biologii, geografii. W tej części młodzi naukowcy zdobywali punkty, które przesądziły o wyniku konkursu.

Ostatnią częścią Dnia Naukowego było samodzielnie eksperymentowanie. W tym roku każdy gimnazjalista miał możliwość samodzielnego przeprowadzenia doświadczenia biologicznego „Wykrywanie katalazy w wątrobie” na podstawie przygotowanej instrukcji. Eksperyment odbywał się pod opieką nauczycieli oraz młodzieży ZSO.

W końcu nadeszła wyczekiwana przez wszystkich uczestników chwila - ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród przez Wójta Gminy Pawłowice Pana Franciszka Dziendziela i Dyrektora Szkoły Pana Andrzeja Wowrę. I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Żorach w składzie: Aleksandra Koźlik, Monika Babilas, Michał Mieszczak. II miejsce przyznano drużynie ze Szkoły Podstawowej w Suszcu w składzie: Izabela Kusak, Nicola Wadelska, Mateusz Mrukwa, III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach w składzie: Edyta Janosz, Maksymilian Mikołajczyk, Sławomir Ździebło. Pozostałym uczestnikom wręczono drobne upominki.

Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na IX Dzień Naukowy już za rok!

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...