Festiwal Języków Obcych w ZSO w Pawłowicach

22 lutego 2018 r. w ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach, po raz szósty odbył się Festiwal Języków Obcych. Jak co roku, festiwal skierowany był do uczniów klas gimnazjalnych. Swoją obecnością zaszczycili nas więc uczniowie ze szkół w Pawłowicach, w Pielgrzymowicach, w Studzionce, w Suszcu i w Jastrzębiu-Zdroju.

Tegoroczny festiwal odbył się w całkiem nowej odsłonie. Uczniowie - podzieleni drogą losowania na trzy grupy - wzięli udział w trzech warsztatach/konkursach. Gdy jedna grupa przebywała na warsztatach z native-speakerem z Irlandii Jimem, druga w tym samym czasie brała udział w warsztatach z mnemo-technik z panią Moniką Wisłą, a trzecia grupa uczestniczyła w konkursie językowo-kulturowym. Po czterdziestu pięciu minutach następowała zmiana zajęć na kolejne. Na każdych warsztatach uczniowie mogli zdobywać punkty. Po zliczeniu wszystkich punktów wyłoniono trzy szkoły, których uczniowie zdobyli najwięcej punktów i trzech uczniów, którzy indywidualnie dostali największą ilość punktów. Na finał festiwalu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Patronat nad festiwalem objęła Gmina Pawłowice, więc nagrody zostały wręczone przez wójta Franciszka Dziendziela i dyrektora szkoły Andrzeja Wowrę.

Wśród uczniów wyróżnionych indywidualnie pierwsze i drugie miejsce zajęli Wiktor Swoboda i Piotr Łomozik - obaj ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach. Trzecie miejsce wywalczył Bartosz Lala ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu. Spośród szkół pierwsze miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu. Drugie miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Pawłowicach, a trzecie uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Jastrzębiu-Zdroju. Nagrodą za pierwsze dwa miejsca w rankingu szkół są odpowiednio trzygodzinne i dwugodzinne warsztaty z native speakerem Jimem, które odbędą się w wyróżnionych szkołach w dowolnym, wybranym przez nie terminie. Uczniowie w rankingu indywidualnym otrzymali nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a nauczycielom za przygotowanie uczniów i cenne uwagi. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku.