Podręczniki 2018/2019

Facebook

VI Konkurs Papieski...

Tegoroczny, szósty już, Międzyszkolny Konkurs Papieski pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pawłowice, zgromadził w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II 47 gimnazjalistów i uczniów klas VII szkół podstawowych z Pawłowic, Kryr, Mnicha, Strumienia i Żor Roju.

Uczestnicy uzdolnieni artystycznie prezentowali wiersze i piosenki do tekstów Karola Wojtyły, a znawcy życia i twórczości papieża Polaka rozwiązywali test. Po zmaganiach goście mogli pogłębić swoją znajomość dokonań patrona pawłowickiego ZSO, słuchając wykładu pracownika IPN pana Marka Łukasika na temat roli Jana Pawła II na Soborze Watykańskim II.

Jak co roku poziom wiedzy i umiejętności był wysoki, tym większe gratulacje należą się laureatom – w konkursie recytatorsko-wokalnym: Karolinie Zieburze ze szkoły w Kyrach (I m.) oraz Julii Wadas (II m.) i Julicie Szewczyk (III m.) ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach, zaś w konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II: Klaudii Witale z Kryr (I m.), Aleksandrze Kowalskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pawłowicach (II m.) i Emilii Kubicy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pawłowicach (III m.).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach i zapraszamy w przyszłym roku, przypominając słowa św. Jana Pawła II: „Talent artystyczny to jest Boży dar i kto odkrywa go w sobie, (…) wie, że nie można zmarnować tego talentu, ale trzeba go rozwijać (…), aby swym talentem służyć bliźniemu i społeczności, w której przychodzi mu żyć” (audiencja papieska dla pielgrzymów z Fundacji Centrum Twórczości Narodowej 25.01.2004).

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...