Podręczniki 2018/2019

Facebook

VIII edycja konkursu MATNIA za nami…

„- Jaka jest wysokość katedry w Lincoln? - zapytał amerykański turysta.
-80 metrów plus połowa jej wysokości - odpowiedział mieszkaniec miasta.
Jak wysoka jest katedra?”

z takimi zadaniami zmagali się 17 maja 2018 r. uczestnicy VIII Konkursu Matematyczno-Logicznego „MATNIA”, który jak co roku odbył się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pawłowice Franciszka Dziendziela, natomiast Sponsorem nagród rzeczowych była firma GASCONTROL POLSKA sp. Z o. o z Suszca.

Do rozgrywek przystąpiło 34 uczestników z 9 gimnazjów naszego regionu. Uczniowie 3 klas gimnazjów przystąpili do pięciu etapów zmagań z matematyka i logicznym myśleniem: matematycznego, logicznego, ułożeniu Tangramu na czas, zadania na spostrzegawczość a na koniec jakże ekscytująca gra na czas. Wszyscy dobrze się bawili i ostro walczyli o nagrody.

Na zakończenie nastąpił najbardziej oczekiwany moment: ogłoszenie wyników i wręczenie nagród – zwycięzcy konkursu otrzymali bony do „Decathlonu” o wartości 150, 100 i 50 zł oraz gry logiczne, które zostały wręczone przez Sekretarza Gminy Pawłowice Panią Joannę Śmieję i Dyrektora ZSO Pana Andrzeja Wowrę. W tym roku nagrody powędrowały do uczniów:

  • I miejsce – Monika Babilas Szkoła Podstawowa nr 17 im. St. Ligonia z Żor,
  • II miejsce – Tomasz Kurtok Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy z Radostowic,
  • III miejsce – Sebastian Kowalik Szkoła Podstawowa im. Pawła Kojzara z oddziałami Gimnazjalnymi w Mnichu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnej wiedzy z matematyki, logicznego myślenia oraz sprawności w rozwiązywaniu gier strategicznych. W tym roku konkursowi przyświecała myśl angielskiego franciszkanina i filozofa Rogera Bacona: „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki.”

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II

 

ul. J. Pukowca 5

 

43-251 Pawłowice

tel. +48 324-722-149

faks +48 324-722-149

e-mail: zso(at)pawlowice.edu.pl

Administratorem Danych Osobowych (Administratorem) jest Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach ul. Pukowca 5, 43-251 Pawłowice tel. 324722149 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - więcej...