Bardzo dobra wiadomość dla uczniów naszego Technikum!

Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy realizację projektu „Mój wybór, mój zawód, moja kariera” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Liderem projektu jest Kuratorium Oświaty w Katowicach, natomiast partnerem projektu jest Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły Zarządzania i Handlu w Oświęcimiu.

Projekt skierowany jest do uczniów Technikum. Rekrutację do projektu rozpoczęliśmy 25.04.2014 r. Zakończenie realizacji projektu planowane jest na 30.06.2015 r.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie naszego Technikum będą mieli możliwość rozwoju wielu umiejętności oraz poszerzenia wiedzy z różnych przedmiotów:

• klasy 1 - uczniowie wezmą udział w zajęciach wyrównawczych z matematyki i języka polskiego oraz w zajęciach z zakresu efektywnego przyswajania wiedzy i umiejętności uczenia się;
  • klasy 2 wezmą udział w treningu umiejętności interpersonalnych - doradztwo (coaching grupowy wszyscy i niektórzy coaching indywidualny - spotkania  z doradcą zawodowym);
  • klasy 3 będą miały wsparcie rozwoju zawodowego tj. kursy zawodowe - AutoCad;
  • klasy 4 wezmą udział w zajęciach przygotowujących do egzaminu zawodowego, a także zajęciach z technik efektywnego przyswajania wiedzy z przedmiotów zawodowych.

Regulamin projektu umieszczony jest na tablicy poświęconej projektowi w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach obok sali nr 13 oraz u specjalisty ds. rekrutacji p. Doroty Marek.