01 grudzień 2019 Dział: Nasze wyjazdy Napisane przez  Marzena Skorupa

Bunkier, drabina i miód – czyli wycieczka klas mundurowych

W poniedziałek, 28 października została zorganizowana wycieczka do Jastrzębia-Zdroju, w której wzięły udział klasy mundurowe – 1B, 1bn. 2B. Opiekunami wycieczki były panie: Paulina Pielecka, Bożena Kusak-Krosny oraz Marzena Skorupa, a jej kierownikiem - płk Ireneusz Zalasa.

Wycieczka obejmowała:

1. Wejście do schronu przeciwatomowego: uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak ważną funkcję spełnia bunkier w czasie zagrożenia, a także mogli poczuć atmosferę w nim panującą.
  2. Zapoznanie się z zadaniami oraz wyposażeniem Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju: chętne osoby mogły poczuć się jak prawdziwy strażak, zakładając niektóre części strażackiego stroju, używanego podczas akcji ratunkowych. Uczniowie mieli również możliwość wznieść się na wysokości 37 metrów na rozsuwanej drabinie oraz zobaczyć pokaz psich umiejętności poszukiwawczych.
  3. Zwiedzanie nowoczesnej oczyszczalni ścieków oraz pokaz pszczelarski: po fascynującej przygodzie przeżytej w remizie PSP uczestnicy wycieczki poznali mniej ciekawą, aczkolwiek ważną, pracę w oczyszczalni ścieków. Uczniowie zostali podzieleni na grupy. W czasie, kiedy pierwsza poznawała kolejne etapy oczyszczania wód, druga odbywała spotkanie z pszczelarzem, który przywiózł własnoręcznie robiony miód jako smaczną przekąskę na osłodę dnia.

Po tak interesującej wycieczce zadowoleni uczniowie szczęśliwie wrócili do szkoły.