20 grudzień 2019 Dział: Aktualności Napisane przez  Andrzej Wowra

Nowoczesny sprzęt do nauki elektroniki i elektrotechniki

Wczoraj, 19 grudnia, w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach podczas lekcji pokazowej został zaprezentowany nowoczesny sprzęt do nauki elektroniki i elektrotechniki.

Zajęcia w pracowni przedmiotów zawodowych w technikum elektrycznym prowadził dr Stanisław Płaczek. Zaprezentował on uczniom oraz zebranym gościom zestaw eksperymentalny zbudowany z modułu bazowego oraz z dwudziestu modułów ćwiczeniowych firmy NDN. Jest to nowoczesny sprzęt wykorzystywany m.in. na politechnikach w Polsce, a także w szkolnictwie zawodowym w Niemczech. Moduły mają możliwość symulowania uszkodzeń w obwodach. W module bazowym zostały zabudowane zasilacze, generatory, przyrządy pomiarowe oraz wskaźniki optyczne. Ten najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający naukę zawodu będzie dodatkowo wykorzystywany na lekcjach fizyki. Pokaz możliwości nowoczesnych urządzeń budził zainteresowanie uczniów oraz obecnych gości: wójta gminy Pawłowice Franciszka Dziendziela, Aleksandra Szymury – zastępcy prezesa Fundacji JSW oraz Piotra Kijańskiego i Magdaleny Szynal z Fundacji JSW, która dofinansowała przedsięwzięcie.

„Bardzo dziękujemy Fundacji JSW za wsparcie finansowe przy realizacji zadania polegającego na doposażeniu pracowni przedmiotów zawodowych w nowoczesny sprzęt dydaktyczny – podkreślił podczas lekcji pokazowej dyrektor ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach, Andrzej Wowra.