15 styczeń 2020 Dział: Projekty Napisane przez  Ewa Szypuła

Projekt Erasmusa „Christmas Spirit” w klasie 2b

W grudniu 2019 roku uczniowie klasy 2b pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego: pani Magdaleny Malec oraz pani Ewy Szypuły wzięli udział w międzynarodowym projekcie eTwinning dotyczącym świąt Bożego Narodzenia, którego celem była wymiana informacji na temat zwyczajów bożonarodzeniowych, rozwijanie umiejętności mówienia w języku angielskim, nawiązanie kontaktu z rówieśnikami z Finlandii i Hiszpanii, kształtowanie tolerancji w stosunku do innych kultur, poznanie kultury innych narodów oraz propagowanie kultury i tradycji polskich.

W ramach programu wymieniliśmy się ciekawostkami na temat spędzania świąt w naszym kraju, spróbowaliśmy swoich sił w śpiewaniu fińskich kolęd, braliśmy również udział w międzynarodowym quizie „Kahoot" na zakończenie projektu. Dotarły do nas świąteczne życzenia od uczestników projektu z Finlandii oraz Polski. Uczniowie z zapartym tchem czytali kartki, wysłane przez uczniów Järvenpää High School z południa Finlandii, 1500 km od Pawłowic.