01 wrzesień 2020 Dział: Kształcimy zawodowców 2020-2022 Napisane przez  Anna Rzędkowska

Kształcimy zawodowców – odpowiadamy na realne zapotrzebowanie rynku pracy

Beneficjent i instytucja realizująca projekt: Urząd Gminy Pawłowice, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach

Opis projektu (cele, grupa docelowa, planowane rezultaty):

• Celem projektu jest wzrost kompetencji, kwalifikacji i doświadczenia zawodowego dla 60 uczniów, dostosowanie realizowanych form wsparcia do aktualnych trendów na rynku pracy, stworzenie w szkole warunków, które ukazują środowisko pracy przez doposażenie pracowni oraz warsztatów w szkole. Zostanie również realizowana współpraca z otoczeniem gospodarczym (w tym z pracodawcami).
  • Czas realizacji projektu: 01.09.2020 – 31.12.2022 r.
  • Grupą docelową są uczniowie klas II - IV Technikum.
    Planuje się wzrost potencjału uczniów poprzez podniesienie ich umiejętności oraz uzyskanie nowych kwalifikacji zawodowych, umożliwienie odbycia staży (wzmocnienie ich pozycji rynku pracy), wzrost zatrudnienia wśród absolwentów technikum.
    Zamierza się również doposażyć bazę dydaktyczną (wyposażenie i oprogramowanie, którym dysponują potencjalni pracodawcy).

Wartość projektu: 419 312,50 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 398 346,87 zł

Media

Kształcimy zawodowców - odpowiadamy na realne zapotrzebowanie rynku pracy Kuba Bortlik, Anna Rzędkowska