06 maj 2020 Dział: Biblioteka online Napisane przez  Monika Mazur

Podziękowanie dla maturzystów

28 i 29 kwietnia maturzyści rozliczyli się z książek pożyczonych z biblioteki szkolnej. Był to również czas odbierania przez nich świadectw ukończenia szkoły.

Lektury, repetytoria czy literatura piękna wróciły na swoje miejsce. W związku z sytuacją uczniowie przychodzili pojedynczo, w odstępach czasowych. Były to spotkania krótkie, ale cieszymy się, bo była to możliwość podziękowania i życzenia im zdania egzaminu dojrzałości oraz powodzenia w dalszym życiu.

Drodzy Maturzyści!
Jeszcze raz dziękujemy Wam za spotkania w bibliotece, uśmiech, drobne gesty życzliwości, pomoc w pracach bibliotecznych, szczególnie w czasie zeszłorocznego projektu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wielu uczniów, nie licząc godzin, pomagało nam uporać się z tą wielką pracą. Dzięki wspólnym działaniom na półkach pojawiło się prawie 600 książek. Dziękujemy za aktywny udział w akcjach czytelniczych, dziękujemy za wartościowe, mądre rozmowy, nie tylko o literaturze, ale też o życiu. Bardzo dziękujemy również tym uczniom, którzy doceniali ciszę w czytelni (czasem się udawało ją utrzymać) i przychodzili po prostu odpocząć, w ciszy zatopić się w lekturze.

Życzymy Wam!
Przede wszystkim zdrowia, szczęścia i pomyślności, zdania egzaminu dojrzałości, dostania się na wymarzone studia. Pamiętajcie, że życie to nieustanny egzamin, oby był zawsze zdawany na ocenę celującą.

Zawsze możecie nas odwiedzić, zwykle pierwsze kroki absolwenci kierują do biblioteki, miejsca, które jest też centrum informacji. Zapraszamy!