26 maj 2020 Dział: Aktualności Napisane przez  Małgorzata Ślipek-Mrozek

Powiatowe sukcesy naszych uczniów

Rok 2020 został ustanowiony przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Bitwy Warszawskiej. Również w tym roku przypada setna rocznica wybuchu II powstania śląskiego.

Z tej okazji Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie zorganizowało kolejny, już XVIII Powiatowy Konkurs Historyczny. Jego celem było przede wszystkim, ożywienie pamięci o tych wydarzeniach oraz rozbudzenie zainteresowania historią swojej „małej ojczyzny”. Po raz kolejny w konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Ich prace dotyczyły zarówno Bitwy Warszawskiej, jak i II powstania śląskiego. Miło jest nam przekazać informację o tym, że nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

• I miejsce ex aeuqo Łukasz Foks - uczeń kl. I A;
  • II miejsce Julia Gruszczyk - uczennica kl. I an;
  • III miejsce Jakub Węglorz - uczeń kl. I A.

Gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w kolejnej edycji tego konkursu!