06 czerwiec 2020 Dział: Aktualności Napisane przez  UG Pawłowice

Szkoła, w której warto się uczyć

Wybór szkoły ponadpodstawowej to bardzo ważna decyzja dla młodych absolwentów szkół podstawowych. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach przygotował bogatą ofertę edukacyjną, stawiając przede wszystkim na wszechstronny rozwój młodzieży.

Szkoła proponuje kształcenie w liceum ogólnokształcącym z klasami: medyczną, mundurową, ogólnokształcącą oraz dwujęzyczną, w szkole branżowej, w której młodzież przygotowuje się do konkretnego zawodu oraz w technikum, w zawodzie technik logistyk, technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik górnictwa podziemnego oraz technik elektryk. Każda z tych szkół zapewnia wysoki poziom kształcenia. Uczniowie zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną, korzystając z nowocześnie wyposażonych pracowni. W Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach stworzono jedną z najlepiej wyposażonych w regionie pracowni do chłodnictwa i klimatyzacji, a także do logistyki.

Pawłowickie technikum od trzech lat jest w czołówce ogólnopolskiego rankingu „Najlepsze technika w Polsce” organizowanego przez czasopismo „Perspektywy”.

Młodzież kształci się w klasach, którym patronują duże przedsiębiorstwa z Gminy Pawłowice: JAS-FBG S.A., JBG-2 sp. z o.o. oraz JSW S.A. Firmy patronackie zapewniają praktyki i staże zawodowe dla wszystkich uczniów, a nawet zatrudnienie dla najlepszych absolwentów. Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. każdemu uczniowi z technikum górnictwa podziemnego i elektrycznego ufundowała comiesięczne stypendium w wysokości 250 zł, a dla najlepszych nagrodę roczną w wysokości 1500 zł, 1000 zł i 800 zł. Firma Jbg-2 zapewnia stypendia w wysokości 150 zł/miesiąc dla najlepszych uczniów.

Uczniowie technikum będą mogli wziąć udział w darmowych kursach i szkoleniach zawodowych m.in. operator wózków widłowych, inteligentne instalacje elektrycznej, f-gazy, spawanie, a także w płatnych stażach w firmach w ramach projektu, który będzie realizowany od września 2020 r.

Atutem szkoły są także strefa chill-out’u oraz strefa nauki i rewalidacji. To wyjątkowe miejsca, gdzie uczniowie ZSO chętnie relaksują się w nowocześnie i przyjemnie zaaranżowanych przestrzeniach. Krótki reset i naładowanie baterii w takich warunkach, pozwala wrócić na lekcje z nowymi chęciami do nauki.

Nowością jest pracownia medyczna, która powstała w ostatnich tygodniach. Będzie służyć przede wszystkim klasom medycznym, w których uczniowie przygotowują się do studiów na kierunkach związanych z medycyną.

Zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego ZSO – TUTAJ

Oraz najnowszego spotu nagranego w czasach pandemii – poniżej.

Życzymy dobrych decyzji i zapraszamy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach.

źródło: UG Pawłowice

Spacer po ZSO Pawłowice Kuba Bortlik