21 styczeń 2021 Dział: Kształcimy zawodowców 2020-2022 Napisane przez  Anna Rzędkowska

Z myślą o przyszłym zawodzie

W połowie grudnia 2020 r. 30 uczniów i uczennic naszego technikum, biorących udział w projekcie unijnym pt. Kształcimy zawodowców – odpowiadamy na realne zapotrzebowanie rynku pracy, odbyło trzygodzinne, indywidualne spotkanie z doradcami zawodowymi.

Specjaliści z zakresu rynku pracy przeprowadzili z uczestnikami projektu testy kompetencji, pomogli w określeniu predyspozycji zawodowych oraz zainteresowań i opracowali dla każdego ucznia Indywidualny Plan Działania (tzw. IPD), który mogą wykorzystać w planowaniu swojej ścieżki zawodowej.

Doradcy służyli radą uczestnikom zajęć w wyborze konkretnych kursów, które pomogą im w przygotowaniu do uzyskania uprawnień zawodowych: programu do prowadzenia gospodarki magazynowej WAPRO (w którym weźmie udział 6 osób), z zakresu spawania łukowego w osłonie gazu metodą MAG (w którym weźmie udział 6 osób), dla przyszłych operatorów wózków widłowych (w którym weźmie udział 9 osób) oraz dla osób, które zajmują się instalowaniem, konserwacją lub serwisowaniem stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła z tematyki F-gazów (w którym weźmie udział 9 osób).

Koszt wszystkich kursów zawodowych wyniesie ponad 60 tysięcy złotych i będzie współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, Poddziałanie 11.2.3. Wsparcie szkolnictwa zawodowego. Głównym celem projektu jest wzrost zatrudnienia wśród absolwentów naszej szkoły.

Czytany 2044 razy
Ostatnio zmieniany niedziela, 08 październik 2023 18:34