01 grudzień 2019 Dział: Zapowiedzi wydarzeń Napisane przez  Monika Mazur

Co słychać w bibliotece?

Za nami październik, który od wielu już lat obchodzony jest jako Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w kolejnej edycji szkolnego konkursu organizowanego w ramach tego święta.

Tym razem pytania konkursowe dotyczyły literatury, poszukiwania informacji i historii bibliotek oraz pisma. Miło nam ogłosić, że zwycięzcami tegorocznej edycji są:

• I miejsce – Kaja Kusak z kl. Ibn,
  • II miejsce - Paulina Majka z kl. IVAL,
  • III miejsce - Sebastian Domin z kl. II TGE.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Nagrody zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji.

W listopadzie natomiast bierzemy udział w akcji czytelniczej „Czytaj.pl”. W szkole rozwieszone są żółte plakaty z kodem QR, z których można pobrać za darmo audiobooki. Zachęcamy również do czytania, oprócz lektur obowiązkowych, literatury pięknej w ramach propozycji: „Lektury na długie jesienne wieczory”.