28 grudzień 2020 Dział: Aktualności Napisane przez  Patrycja Zapart-Witkowska

Prezenty od Fundacji JSW

Święta, w tym roku wyjątkowe, kojarzą nam się z prezentami, z obdarowywaniem… Z okazji tych świąt, chcielibyśmy pokazać Wam, jakich zakupów udało nam się dokonać w ostatnim czasie dzięki darowiźnie z Fundacji JSW.

Na zdjęciach kolejno widzicie:

• tablicę, która pozwala na symulację pomiarów elektrycznych oraz uszkodzeń i nieprawidłowości w obwodach elektrycznych,
  • wykonywanie pomiaru rezystancji izolacji silnika indukcyjnego,
  • wykonywanie pomiaru przewodu odgromowego domu jednorodzinnego,
  • wykonywanie pomiaru impedancji pętli zawarcia.

Uczniowie nie uczą się tylko obsługi tych urządzeń samych w sobie. Dzięki tak dużej różnorodności przyrządów (udało nam się zakupić o wiele więcej niż widzicie na zdjęciach!) uczą się także właściwego doboru mierników do wykonywanych zadań. W symulatorze mogą zmieniać nastawy, co umożliwia otrzymanie wyników zmuszających do interpretacji oraz wyciągania wniosków dotyczących stanu instalacji lub określenia miejsca uszkodzenia.

Mało Wam to mówi? Nie wiecie, o co chodzi? Spokojnie, my też. Ale nie nasi uczniowie. To właśnie dostęp do takich sprzętów gwarantuje im praktyczną naukę i lepsze przygotowanie do zawodu. Jesteśmy przekonani, że to zaowocuje w przyszłości tym, że będą dobrymi elektrykami.

Dumni z wyposażenia, pragniemy raz jeszcze podziękować Fundacji JSW za tak ogromne wsparcie w rozwoju naszych uczniów.