05 styczeń 2022 Dział: Aktualności Napisane przez  Paulina Pielecka

Zajęcia pozalekcyjne z mechatroniki

Robotyka jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin. Umiejętność projektowania i programowania robotów jest bardzo ceniona na rynku pracy.

Dla nas, uczestników zajęć pozalekcyjnych z mechatroniki, budowa i programowanie robotów jest znakomitą zabawą. Co ostatnio tworzyliśmy? Zbudowaliśmy sterowane pilotem ramię zakończone chwytakiem, potrafiące złapać przedmiot, unieść go i przemieścić w inne miejsce.

Udało nam się też przywrócić do życia budzącego grozę Tyranozaura z gatunku Tyrannosaurus rex. Chodzi na dwóch silnych nogach, macha ostrym ogonem i zgniata swoje ofiary w potężnych szczękach. Niestety wymknął się nam i grasuje po szkole, więc póki nie wyczerpią się mu baterie, prosimy, uważajcie! Wierzcie, nie były to łatwe zadania. Ale powiedzcie sami, czy można czerpać prawdziwą satysfakcję z tego, co przychodzi bez wysiłku?

Pozdrawiamy i zapraszamy!
Patrycja Orłowska (2bn), Emilia Dobrzańska, Paulina Macharzyńska (3bn), Ksawery Waleczek, Artur Wróblewski (2lg) oraz Radosław Wantulok i Damian Kujawa (2bn)

Autor zdjęć: Jakub Bortlik

Ostatnio zmieniany środa, 05 styczeń 2022 17:31