09 listopad 2023 Dział: Aktualności Napisane przez  Elżbieta Łomozik

W dniu 11.10.2023 r. odbyło się spotkanie wolontariatu, na którym uczniom przedstawiono formy wolontariatu na terenie ZSO im. JP II.

Uczniowie mogli się zapisać na wolontariat w przedszkolu w ramach projektu „Starsza siostra, starszy brat dla przedszkolaka”, na wolontariat na świetlicy „różowe okulary”, która działa w domu kultury na osiedlu w Pawłowicach. Uczniowie mogą również współpracować z hospicjum im. JP II w Żorach. Aby uzyskać wpis na świadectwo maturalne uczniowie muszą w cyklu nauki wypracować minimum 20 godzin jako wolontariusze.

W dniu 26.10. 2023 r. odbyło się spotkanie grupy wolontariuszy, którzy są chętni do współpracy ze świetlicą środowiskową z panią Jolantą Lendą - kierownikiem świetlicy. Przedstawiła on uczniom charakter pracy wolontariuszy na świetlicy. Został również wstępnie ustalony harmonogram pracy na świetlicy.

Ostatnio zmieniany niedziela, 12 listopad 2023 19:00