29 czerwiec 2023 Dział: Nasze wyjazdy Napisane przez  Katarzyna Twardzik

Obozy językowe klas dwujęzycznych za nami

Uczniowie klas dwujęzycznych 1dn i 2dn wzięli udział w corocznym obozie językowym w dwóch turach od 21 maja do 3 czerwca. Tegoroczny obóz miał miejsce w nadmorskiej miejscowości Łeba, znanej z czystych szerokich plaż oraz dużej zawartości jodu w powietrzu.

Podczas obozu młodzież posługiwała się językiem angielskim podczas komunikacji z nauczycielami i rówieśnikami oraz miała codzienne zajęcia native speakerem - Jimem MacCarthym z Irlandii, podczas których nie tylkodyskutowali, prowadzili debaty czy odgrywali scenki,lecz także brali udział w grach i zabawach językowych. Zajęcia odbywały się często na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni i pięknie zagospodarowanego ogrodu ośrodka wczasowego Ania. Nie zabrakło też zajęć na plaży.

Jednak nie samą nauką człowiek żyje i na obozie młodzież miała również szansę lepiej się poznać, korzystać z bogatego zaplecza sportowego ośrodka, sali dyskotekowej czy miejsca na ognisko. Codzienne spacery po plaży i wspólnie spędzone wieczory na długo zostaną w pamięci wszystkich uczestników!