Wydarzenia

Najważniejsze wydarzenia z naszej szkoły

19 listopad 2019 Dział: Nasze wyjazdy Napisane przez  Izabela Daniluk

Rata balonowa, WIBOR, WIBID, RRSO....?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Co oznaczają te dziwne wyrazy, kiedy się je stosuje i wreszcie... czemu mam to wiedzieć? Odpowiedzi na te pytania próbowali znaleźć uczniowie klasy 1A liceum, którzy 14 listopada udali się na lekcję matematyki do Banku Spółdzielczego w Pawłowicach.

Dzięki uprzejmości Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego pani Moniki Harazin uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach dotyczących kredytów, lokat, oprocentowania i szeroko pojętej bankowości. Dowiedzieli się o historii Banku Spółdzielczego, nauczyli się liczyć wysokość odsetek w różnych wersjach oprocentowania, poznali skomplikowane wzory ułatwiające prace bankierom. A to wszystko jasno tłumaczyły panie Barbara Gajda i Iwona Kiełkowska oraz pan Przemysław Sitek, za co im serdecznie dziękujemy. Zastanawiacie się pewnie, po co taka lekcja matematyki? Otóż, po pierwsze - na pewno ukazuje praktyczne zastosowanie tego, czego uczniowie uczą się w szkole oraz poszerza znacznie te wiadomości. Po drugie – listopad to dla uczniów klas pierwszych liceum czas wyboru przedmiotów, które będą realizować na poziomie rozszerzonym. W naszej szkole każdy uczeń LO może indywidualnie wybrać zestaw takich przedmiotów, które pozwolą mu dostać się na wymarzone studia. Mam nadzieję, że ta nietypowa lekcja zachęciła niektórych uczniów do wyboru matematyki i może w przyszłości studiów ekonomicznych!

Czytany 612 razy
Etykiety

Dane kontaktowe

Zespół Szkół Ogólnokształcących
im. Jana Pawła II

ul. J. Pukowca 5

43-251 Pawłowice

tel. +48 324 722 149

faks +48 324 722 149

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.